דבר המנכ"ל

האדם הוא יצור חברתי ומטבע בריאתו הוא זקוק לקשר זוגי ומשפחתי. יחסי זוגיות ומשפחה נועדו לספק לאדם איזון ויציבות נפשיים אשר מסייעים לו להגיע למימוש עצמי, ומכאן גם הכמיהה האנושית לקיים את הקשר.

לא בכל יום אדם נתקל בבן זוג אשר איתו הוא היה רוצה להביא ילדים לעולם ו/או לבלות איתו את שארית חייו. אלא שהצורך הפנימי של כל אדם לקיים את הקשר הזוגי והמשפחתי גובר, והבחירה בסופו של דבר מגיעה.

את תחילתו של הקשר הזוגי מלווה התלהבות גדולה אשר הולכת ומתמתנת בהדרגה עם ריבוי ההתחייבויות המשותפות מכורח הקמת התא המשפחתי. בני הזוג צריכים לדאוג לפרנסה, ניהול בית, גידול ילדים ועוד, וככל שהמטלות רבות יותר, כך גם גובר הצורך בשיתוף פעולה הדדי.

בעיות בזוגיות ומשפחה הינן חלק בלתי נפרד מהחיים המשותפים והדינאמיקה הבן זוגית. כל אחד מבני הזוג רואה את החיים מזווית ראיה אחרת. המנטאליות האישית של כל אחד מבני הזוג בדרך כלל שונה. וההתאמה הזוגית תימדד ביכולת של בני הזוג לקדם דברים משותפים בשיתוף פעולה פורה, תוך ויתורים אישיים לטובת חיזוק התא המשפחתי.

חוסר הבנה ו/או התאמה מתמשכים בין בני זוג, ו/או הימצאותו של בן זוג אשר מעדיף את טובתו שלו על פני טובת המשפחה הינו מתכון בטוח להתהוותן של בעיות בלתי פתורות במשפחה. בעיות כאלו שלא יתוקנו כראוי יפרצו באופן מפתיע בזמן כל שהוא במהלך הקשר הזוגי, ולרוב בלי פרופורציה או קשר לאירוע נקודתי מסוים אשר יהווה רק את הטריגר להוצאת המשקעים מהפנים אל החוץ.

נאמר בצער שהסובלנות הזוגית וקדושת התא המשפחתי שאפיינו נשים של הדורות הקודמים מפנים בימינו יותר ויותר את מקומם להתפתחות אישית, קריירה, ולדעות הפמיניזם הרדיקלי שהאג'נדה שלו הינה שעל האישה להיות עצמאית לחלוטין, בלתי תלויה בגבר, ומשוחררת מהשעבוד של הקמת משפחה והבאת ילדים לעולם.

יחד עם זאת, הנורמה בישראל עדיין מכירה לנשים יתרון על פניי גברים בחקיקה, בפסיקת בתי המשפט, במשטרת ישראל, במחלקת הרווחה, ולעיתים גם בבתי הדין הרבניים. נשים גם זוכות לסיוע רחב משלל ארגוני נשים אשר רובם נעזרים במימון ממשלתי.

יש לציין שהקלות שבה יכולה אישה לפתוח כיום בהליכים משפטיים נגד גבר. הלגיטימיות אשר ניתנת לה על כך מצד החברה והפיתוי הכלכלי אשר עומד לצד ההישגים המשפטיים, גורמים לאישה פזיזה ו/או מוסתת להשתמש ביתרון ובתמיכה אשר ניתנים לה כנגד הגבר במישור המגדרי ו/או הזוגי, והדבר גורם לריבוי הליכים משפטיים כנגד גברים בכלל, וריבוי מקרים של פרוק התא המשפחתי והליכי גירושין בפרט.

בימינו זה כבר לא נדיר לפגוש נשים אשר מתנהגות אל בעליהן, על פי יעוץ גרוע שקיבלו, כאל אדם מסוכן שיש להישמר מפניו מכל משמר. נשים מגישות כיום חדשות לבקרים תלונות סרק נגד בני זוגן במחלקה למניעת אלימות במשפחה של משטרת ישראל ו/או בקשות לצו הרחקה מהבית ומהילדים בכדי לזכות ליתרונות משפטיים. יחד עם זאת נשים אינן מהססות להגיש לבתי המשפט תביעות למזונות בגובה משכורתו של הגבר ואף למעלה מזה.

תחושות התסכול אצל הגבר תלך ותגבר כאשר האישה תצליח להרחיק אותו מהבית ומהילדים על לא עוול בכפיו, וגם תזכה במזונות גבוהים, במיוחד כאשר הוא לא היה מוכן לכך ואף לא תאר לעצמו שכך היא תעשה.

מסתבר שגברים רבים מתהלכים בביטחון עצמי מופרז שבמשפחה שלהם זה לא יקרה מהטעם שהאישה שלהם לא תפעל נגדם. לפיכך גברים נוטים לטפל בבעיות זוגיות, משפחה וגירושין באיחור רב ורק כשאין ברירה. וכך, כאשר זה מגיע בהפתעה חלק גדול מהגברים ילך לאיבוד במבול של עצות בלתי מקצועיות, אמוציונאליות, ובעלות אינטרס, ולא די שיוציאו כספים רבים על התהליך ויבזבזו זמן יקר, אלא גם יגיעו לתוצאות גרועות.

לפיכך חשוב מאוד לגבר להתייעץ בזמן בשביל שיוכל לעמוד מוקדם ככל הניתן על זכויותיו וחובותיו במשפחה, ובכדי שאם תגיע דרישה מכל סוג שהוא מצד האישה, הוא יהיה מוכן לכך וגם יהיו בידיו הכלים הנכונים להתמודד עם זה נכון.

את אידאה הקמנו בשנת 1998 (ראה: "עלינו בתקשורת") בכדי לספק לגבר יעוץ, הדרכה, והכוונה לטיפול מקצועי בכל הנושאים אשר קשורים לענייני משפחה. באידאה אנו מספקים לגבר שרות אישי, אמין, דיסקרטי וברמה גבוהה במיוחד לאור הניסיון והידע שנצבר בארגון במשך למעלה מעשור שנים.

מכאן אני שולח קריאה לכל גבר אשר מרגיש שהזוגיות ו/או הנישואין שלו הולכים לכיוון בלתי רצוי להגיע ליעוץ מוקדם ולא להמתין עד שהאישה תפעל נגדו. יעוץ מוקדם יכול במקרים מסוימים גם להציל את הקשר הזוגי.            

  • קבלת קהל בתאום מראש, בימים א'-ה',  בין השעות:  10:00-19:00                  
  • סודיות ונאמנות מלאה מובטחת.
שאול נוי
מנכ"ל תיק לקוחות


 

סגור לתגובות.