אידאה או איקאה

לפני כעשור שנים נחת בישראל ענק ריהוט וכלי בית שוודי אשר יושב תחת השם והמותג העולמי איקאה. אין ספק שאיקאה קבעה בישראל סטנדרטים חדשים בשרות לקוחות, עיצוב רהיטים ומטבחים, וריבוי מוצרים במחירים סבירים. מכאן ההצלחה של איקאה בישראל לא אחרה לבוא ובגדול.

עם הצלחה אי אפשר להתווכח משום שהיא נראית לעין, נשמעת לאוזן וניתן להרגיש אותה היטב. ויש בעולם ובישראל עוד חברות רבות אשר יודעות הצלחה גדולה ונראה שהמשותף לסוד ההצלחה אצל כולם הינו התאמת הצורך של הלקוח למה שהחברה מציעה וחוויית הקניה של הלקוח.

אידאה לא מתחרה באיקאה בגודל, לא בעיצוב, ובוודאי לא בסוג המוצרים ומספרם. אולם בחוויית הלקוח אשר אמור לקבל שירות שיהיה תואם באופן מושלם לצרכיו, יש ויש לאידאה מה להציע גם מול ענק ריהוט ועיצוב שוודי עולמי.

אמנם קשה מאוד להשוות בין חווית לקוח אשר מגיע לרכוש מוצר, לבין חווית לקוח אשר אמור לקבל שירות בענייני זוגיות ומשפחה. ואם בכלל אפשר לקרוא לשרות מהסוג הזה חוויה. אלא שדווקא במקומות הרגישים ביותר והחשובים ביותר שיש לאדם בחייו חשוב לו לקבל את השירות הנכון והמתאים ביותר לצרכיו. אז מי אנחנו בעצם ?

אם כן,אידאה הוקמה בשנת 1998 בכדי לתת מענה לכלל בעיות הגבר במשפחה ולמען הגינות בזוגיות, משפחה וגירושין. אידאה הינה בראש ובראשונה ארגון חברתי אשר פועל בשרות כלל החברה, כאשר המוטו המרכזי והיעוד שלו הינו לשמור על שלמות המשפחות בישראל, דרך התמיכה בגברים, ולחזק בכך את החברה כולה.

אידאה מעניקה לגבר תמיכה שוטפת וכלים מעשיים אשר מסייעים לו לשמור על זכויותיו במשפחה ומאפשרים לו למזער את הנזק אשר עלול להיגרם לו בתהליך הגירושין. אידאה יכולה להראות לגבר כיצד ניתן לשמור על זכויותיו ולנהל את המאבק בדרך מכובדת, יעילה ומהירה לטובת המשפחה והילדים.

אידאה מספקת לגבר ייעוץ, הדרכה והכוונה לטיפול מקצועי בכל הנושאים אשר קשורים לענייני משפחה לרבות הליכי גירושין, משמורת הילדים, הסדרי הראיה, מזונות ילדים, מזונות אישה, רכוש, ידועים בציבור, אבות בעל כורחם, סרבניות גט, פלילים במשפחה, הוצאה לפועל מזונות ועוד.

אידאה משמשת כגורם מייעץ, מטפל, מלווה ומפקח על התקדמות הגבר בהליכים השונים מתחילת הדרך ועד סופה, במטרה לשמור על זכויות הגבר במשפחה.

אידאה גם פועלת לקידום מעמדו של הגבר במשפחה באמצעות הגברת המודעות החברתית לקשיים שבהם הוא ניתקל, ובאמצעות פעילות פרלמנטארית, שמטרתם להשוות את מעמדו החברתי והמשפטי של הגבר במשפחה למעמד האישה ובכך להקטין את הנזקים אשר נגרמים לגבר לילדים וחברה כולה, עקב הנורמה הקיימת בישראל.

אז לאן צריך גבר לפנות, לאיקאה או לאידאה ? התשובה המתבקשת לכך הינה תלוי את מי שואלים ומתי ! כי מה שאידאה יכולה לתת לגבר בעיצוב החיים, איקאה לא תוכל להעניק לגבר בעיצוב רהיטים.