הסדרי ראייה זמניים

הסדרי ראיה | הסדרי ראייה זמניים | ניכור הורי  |  הסדרי ראייה לסבא וסבתא

 

המושג הסדרי ראייה בכלל ו- הסדרי ראייה זמניים בפרט אינו עולה על הפרק בעת שהורים של ילדים גרים תחת קורת גג אחת. שני ההורים נפגשים עם הילדים באופן שוטף והקשר שלהם עם הילדים פתוח וזמין.

מדוע יש לקבוע הסדרי ראייה ?

משמורת הילדים ניתנת בדרך כלל באופן אוטומטי לאם והאב שבדרך כלל הראשון לעזוב את הבית המשותף נדרש לקבוע עם האם הסדרי ראייה זמניים ומסודרים עם הילדים. נודעו מקרים רבים שהאם משתמשת בילדים כבני ערובה כנגד האב והיא נמנעת בדרכים שונות ומשונות להגיע איתו להסכמה אפילו על הסדרי ראייה זמניים. במקרים כאלו אין לאב ברירה אלה לפנות לבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני בכדי שיפסוק לו הסדרי ראייה מקובלים.  

מה ההבדל בין הסדרי ראייה למשמורת ילדים ?

לעומת משמורת ילדים אשר פסיקתה תלויה בקשר של האם עם הילדים, הסדרי הראייה תלויים גם בקשר של האב עם הילדים וגם בקשר של האב לאם וככל שהאם מערימה קשיים גדולים יותר בעת שהיא מאשימה את האב בהאשמות קשות כך ידרוש בית המשפט לקבל חוות דעת מקיפה יותר ממחלקת הרווחה עד שהוא יפסוק את הסדרי הראייה.

 מדוע יש לדרוש הסדרי ראייה זמניים ?

 דרישה לפסיקת הסדרי ראייה זמניים מאיצה את תהליך קביעת הסדרי הראייה וגם אם בית המשפט לא יפסוק את מלוא הימים והשעות המקובלות בהסדרי ראייה הרי שבית המשפט יפסוק במסגרת הסדרי ראייה זמניים, הסדרים כאלו שלא ימנע מהאב ומהילדים העדר קשר לאורך זמן.

מה הקשר המינימלי שאב יכול לקבל במסגרת הסדרי ראייה זמניים ?

יש מקרים שבהם קיים חשד לכאורה שהאב עלול לסכן את האם ו/או את הילדים. גם במקרים כאלו לא ימנע מהאב לראות את הילדים ובמסגרת הסדרי ראייה זמניים רשאי האב לראות את הילדים בפיקוח במרכז הקשר של מחלקת הרווחה.

 קיום הסדרי ראייה זמניים במרכז הקשר אינו נערך תמיד רק ביוזמת האם. יש מקרים שאבות אינם מעוניינים, לפחות באופן זמני, להיפגש עם האם בעת שהם לוקחים את הילדים והדרישה שלהם לפגוש את הילדים במרכז הקשר בדרך כלל מתקבלת.

כיצד אידאה – למען זכויות הגבר במשפחה יכולה לסייע לגבר בנושא ?

תהליך קביעת הסדרי ראייה זמניים ככל פעולה מקצועית משפחתית מצריך ידע וניסיון אותו ניתן לקבל באידאה. עיקר הסיוע של אידאה הינה קביעת הסדרי ראייה זמניים בדרך הקלה והמהירה ביותר בדרך אל קביעת הסדרי ראייה מקובלים קבועים.

 

סגור לתגובות.